Захист природи. Кабінет Міністрів збільшив штрафи за порушення природоохоронного законодавства. Відповідні норми прописали у постанові “Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд”.
Зростуть штрафи за ряд дій на території заповідників. Серед них – незаконні рубки, пошкодження дерев та рослин, зниження чи пошкодження газонів та квітників, самовільна заготівля сіна або випасання худоби, незаконне полювання та рибальство, пошкодження місць життя тварин, незаконний збір або знищення лікарських рослин, горіхів, грибів, ягід, проїзд транспорту, посадка літальних апаратів, забруднення територій тощо.
Також у Кабінеті Міністрів повідомили, що прийнятий документ не встановлює ніяких правил щодо використання природних ресурсів. Та не вводить певних заборон. Тому, любителі збирати гриби та ягоди, насправді, можуть не хвилюватися. Вони й надалі зможуть відвідувати звичні для себе місця. Виняток, заборонені території, де не можна збирати гриби, зривати рослини чи проводити будь-які інші дії.
У постанові лише встановлюється новий Порядок обчислення розміру шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду. А саме, переглядаються такси, що діяли до цього з 2013 року. Тож у межах національних природних парків та біосферних заповідників і надалі можна збирати гриби та ягоди.
За кожен знищений кущ півонії доведеться заплатити до півтори тисячі гривень. За кожне дерево, зрубане або пошкоджене – до 90 тисяч гривень. За незаконне видобування оленя плямистого – понад триста тисяч гривень. За рибу штраф коливається до 1000 гривень.