Плетіння вінків, хороводи та стрибки через багаття. У ніч з 6 на 7 липня українці відзначають свято, яке бере свій початок ще з язичницьких часів – Івана Купала. Вважається, що саме в цей день дівчата можуть зустріти свого судженого або дізнатися, коли саме він до них завітає. А також знайти славнозвісне казкове цвітіння папороті.
Свято вважається поганьским, але історія цього дня починається після хрещення Київської Русі. Тоді його назвали святом Народження Предтечі. Прийнято вважати, що свято Івана Купала називається саме на честь Іоанна Хрестителя – пророк, який хрестив Ісуса. Припускають це через певну співзвучність імен.
Святкування Івана Купала супроводжується безліччю традицій та обрядів. Найпопулярнішими є вмивання ранньою росою, що передбачає вроду та молодість. Також нічні купання у водоймах, розпалювання багаття. В народі вірять, що вночі на 7 липня в люди виходять міфічні створіння – русалки, лісовик та духи природи. Вони святкують разом з людьми. Проте можуть заговорити шукачів цвітіння папороті та забрати їх з собою.
Добре відомою є традиція і стрибків через багаття. У давнину вважалося: той, хто стрибне через вогонь найвище, проживе майбутній рік у здоров’ї та щасті. Дівчата до заходу сонця плели вінки та пускали їх річкою. Хлопці, у свою чергу, ловили найкрасивіші квітчасті головні убори. І таким чином обирали собі наречену. Якщо дівочий вінок потоне або залишиться без власника – дівчина вийде заміж не в цьому році. Полюбляли у ніч з 6 на 7 липня дівчата і ворожити, намагаючись передбачити долю.
https://www.otv.ua/keEKEQs2aCw