29 січня у прес-центрі “Громадська платформа” відбулась пресконференція на тему:
“Суб’єктам господарювання у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та харчування роз’яснення про доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22.01.2020 #2313/0/1-20“
Спікери:
- Олена Щирба – заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
- Ігор Осадчий – перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.
- Тетяна Янушкевич – начальник Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради.
Сферам торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування – особлива увага. Таким підприємцям нагадуватимуть про необхідність офіційного оформлення їхніх працівників. Відповідне доручення видав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
“Ми, органи пенсійного фонду, відпрацюємо інформацію, яка знаходиться в реєстрі застрахованих осіб. Аналізуємо, які громадяни отримували заробітну плату менше мінімальної. Оприділяємо групи ризику. І цю інформацію передаємо нашим колегам з податкової служби і з головного управління Держпраці”, – розповіла Олена Щирба, заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області.
Спеціалісти проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Її головна мета – нагадати про дотримування закону. Адже є обов’язкова вимога, що роботодавець може допускати до праці людей тільки після укладання з ними трудового договору та подання повідомлення до органів державної податкової служби.
“Без цих двох вимог роботодавці та суб’єкти господарювання не мають права допускати працівника до роботи. Бо це є порушенням вимог чинного законодавства”, – зазначив Ігор Осадчий, перший заступник начальника ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.
За кожну допущену до роботи особу без оформлення необхідних документів – штрафні санкції. А саме, штраф у розмірі ста мінімальних заробітних плат. Таке покарання застосовуватимуть у разі перевірок.
Звернути увагу на офіційне оформлення рекомендують і самим працівникам. Оскільки заробітна плата “у конвертах” позбавляє людей таких соціальних гарантій, як: оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу при вагітності і пологах. Також виплати втрачених коштів через нещасні випадки на виробництві чи через професійне захворювання. Крім цього сюди входить допомога по безробіттю. А найголовніше – через “сіру” зарплатню втрачається страховий стаж і можливість одержання заробленої пенсії за віком.
“Страховий стаж – це той період, коли людина працювала і за неї сплачувалися страхові внески в розмірі не менше, ніж мінімальний. Мінімальний страховий внесок сплачується з мінімальної заробітної плати. А єдиний соціальний внесок – 1039 гривень”, – додала Олена Щирба.
Якщо роботодавець не захоче оформлювати людину, то на нього можна знайти управу завдяки управлінню Держпраці. Туди потрібно приходити не тільки з заявою, а і з доказами. Що в офіційному працевлаштуванні відмовлено безпідставно.
“І в цьому разі ми будемо розглядати усі звернення. В той же час, такі особи, які бажали працювати, але їм відмовили, вони мають право звернутися до суду за захистом своїх прав відповідно до законодавства”, – підкреслив Ігор Осадчий.
Зазначимо, за останніми даними у Дніпропетровській області на обліку знаходяться майже 20 тисяч осіб, які проводять діяльність у сферах торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування . У них працюють 196,5 тисяч застрахованих осіб.
Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ