Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI століття. І хоч зразки української вишивки з тих часів не збереглися, сьогодні цей напрям активно розвивається. Першим, хто поєднав українську вишиванку з буденним одягом був Іван Франко. Вважається, що саме він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком.
Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У цей день прийнято одягати вишиту сорочку і в такому вигляді відправитися у звичних справах. Дніпровський Будинок мистецтв запропонував своїм землякам доєднатися до тематичного флешмобу «МОЯ ВИШИВАНКА. ДНІПРО». Приєднатися до акції,значить опублікувати на сторінці Будинку мистецтв у фейсбуці фото своє або близьких людей у вишиванці.
Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Це ремесло матері передавали своїм донькам, бабусі – онукам.
Сьогодні до нас дійшло майже 200 видів стебків. Найчастіше у вишитих сорочках використовували елементи рослинного та геометричного характеру.
У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку є різними.