Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Об’єднати тисячі людей

Дніпро приєднався до написання щорічного диктант

Не одцуравсь того слова, що мати співала, як малого повивала. 9 листопада – День української писемності та мови.  Запровадили його на початку 21 століття. У цього свята є свої традиції. І одна з них – написання загальнонаціонального радіодиктанту. У цьому році він є ювілейним, 20-тим.  

Дмитро Кошка, член Громадської ради  при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, також прийшов, щоб написати диктант. Каже, відчуття дуже хвилюючі. Немов у школі. 

Дмитро впевнений, що диктант повинні написати всі, хто поважає українську мову. І не треба боятися, що щось неправильно та можуть бути помилки. 

Ігор Кочергін директор Південно-Східного відділення Інституту національної пам’яті України зазначає, що українську потрібно знати досконало і не слід забувати, навіть, коли знаєте декілька мов, які для вас у пріоритеті.

Написання диктанту є дуже важливим для кожного українця. Бо мова – це не просто спосіб спілкування. Це наша історична пам’ять, музика і буття. Українська мова – найстаріша у світі.  Перший офіційний правопис запровадили аж у минулому столітті, у 1919 році. На загальних зборах Української академії наук. З тих пір, він постійно зазнає змін. 

Його базис – чотири принципи. Фонетичний, морфологічний, традиційний та змістовий. Пізніше, у 1933 році букву “г” вилучили, а в кінці 20 століття знов повернули до використання.  Головною новацією зараз стала поява фемінітивів. Близькою до “солов’їної” є інші мови світу, такі як білоруська, польська та сербська. 

Наша мова – це тисячолітня традиція , яка є культурним скарбом народу. І ми повинні його цінувати та оберігати.

 

https://www.otv.ua/xuHnnA_okZU

 

Поширити:
9 Листопада, 2020