Мешканці Дніпропетровщини в очікуванні зимових свят. За давньою традицією, ялинка стоїть у кожній оселі. Діти отримують справжню насолоду від її прикрашання. Та не тільки люди готуються до свят, а й браконьєри-лісоруби. І перед Новим роком з’являється купа нелегальних точок, де майорять ряди з зеленими красунями.
Потрібно розуміти як виявити таку продукцію. На кожному дереві повинен бути штрих-код. Це допоможе розпізнати якісну сосну чи ялинку, адже всі дерева з розплідників та лісництв повинні мати відповідну наліпку. Є спеціальний додаток – де за кодом вам показують всю інформацію про насадження – звідки, з якого лісництва та регіону
Наразі, на території України лісництва використовують 3 способи “чіпування” ялинок – лазерне нанесення на зруб, пластикову наліпку з кодом або наклейку. Якщо на ялинці немає нічого подібного – вона зрубана та продається нелегально.
Покупцю такої ялинки штрафу не буде, а ось продавцеві загрожує адміністративна відповідальність. А саме, штраф до 5000 грн. Крім цього, нараховують збитки за кожне дерево. Якщо ялинок вирубали багато і сума перевищує 2,3 млн грн, для порушника передбачена відповідальність – до 3 років позбавлення волі.