З 1 січня стартувала велика реформа шкільного харчування. Вперше за 30 років Незалежної України вона розпочалась з найменших мешканців країни. Зміни до системи розроблялися з огляду на міжнародний досвід та рекомендації всесвітньої організації Охорони здоров’я.
Ініціатором реформи шкільного харчування є Перша леді України Олена Зеленська. Спільно з великою кількістю міністерств, а саме: охорони здоров’я, освіти, економіки та Держспоживслужби нововведення вже розпочаті. Долучилися, також, звичайні містяни та активісти, а саме команда Євгена Клопотенко. За участю технологів та дієтологів, вони розробили нове меню. Учні і батьки вже мали змогу протестувати нововведення і загалом, їх відгуки поділилися на 3 категорії. Перша – це діти , котрі підтримали великі зміни харчових звичок.
Також, Ольга Горб зазначила, що в нових стравах обмежена (не цілком скасована, а саме обмежена) кількість солі, цукру, жирів, білого хліба; заборонені сосиски, консерви та кондитерські вироби. У будь-якому разі, кардинальні зміни – це психологічно важко. Нов шкільна їжа може здатися незвичною, проте це започкування корисних харчових звичок.
Другий, не менш важливий етап – безпека харчування.
Нині ця система застосовується у 506 закладах дошкільної освіти та 510 закладах загальної середньої освіти у Дніпропетровській області. До 1 квітня планують збільшити їх кількість.
Команда експертів допомогла територіям і розробила низку рекомендацій для комплектації модернізації харчоблоків в освітніх закладах, які будуть включати реконструкцію, капітальний ремонт та повну заміну технологічного обладнання.
Модернізовані, світлі та безбар’єрні – такими мають бути сучасні їдальні в школах та дитячих садочках. Здоров’я дітей починається з правильного харчування..