Робота на випередження. Попри те, що кількість випадків домашнього насильства під час карантину не збільшувалася, поліція Дніпра веде активну роз’яснювальну роботу. А саме, розповсюджує інформаційні матеріали про дії у таких ситуаціях. У них йде мова про ризики зіткнення з домашнім насильством, ситуації, коли напруга зростає і ситуація загострюється, та посткритичний етап.
Правоохоронці рекомендують завчасно планувати втечу з дому, при цьому зробити копії необхідних документів, а також підготувати речі першої необхідності. Все назване потрібно зберігати у надійному місці, або у людини, якій довіряєте. Крім цього, варто домовитись з сусідами чи близькими про сигнали щодо перебування у небезпеці. У разі розпалу конфлікту слід подалі триматись від приміщень, де є гострі предмети. За можливості потрібно перебувати у кімнаті, з якої легше піти. І варто не забувати про безпеку дітей та пенсіонерів. Найкраще – намагатися уникнути конфлікту, залишити приміщення та зателефонувати на лінію 102. Поліція застосує необхідні заходи.
Якщо ви отримали тілесні ушкодження – звертайтесь до лікаря, докладно розкажіть про ситуацію, що сталася, повідомте рідних. Зафіксуйте всі факти насильства: сфотографуйте синці та ссадини, повідомлення з погрозами, медичні довідки, запишіть розмови.
Крім описаних порад, листівки та плакати містять телефони Національної поліції, гарячої лінії Кабміну та громадських організацій. З їхньою допомогою громадяни можуть отримати додаткові консультації. Матеріали розміщені на дошках оголошень біля житлових будинків, в магазинах та держустановах.
https://www.otv.ua/yjsJWggo7hY