15 лютого – Міжнародний день дитини, хворої на рак. Це спільна кампанія, метою якої є підвищення обізнаності про онкологічні хвороби у дітей, висловлення підтримки пацієнтам та їх сім’ям. Раннє виявлення та лікування таких хвороб – у пріоритеті працівників Міністерства охорони здоров’я.
В Україні щороку діагностують близько тисячі нових випадків онкологічних хвороб у дітей. Такі дані наводить Національний канцер-реєстр. Найбільш поширеними онконедугами серед дітей є лейкемія (рак крові) та рак головного мозку.
Попередити чи виявити рак у молодому віці за допомогою скринінгу неможливо. До того ж, причини з’ясувати теж неможливо. Лише частку недуг є причиною хвороби. А саме, фактори, пов’язані з навколишнім середовищем, способом життя та хронічними інфекціями. Також наявні і генетичні фактори. Вони становлять майже 10% всіх онкопацієнтів дитячого віку.
Онкологічне захворювання у дитини є виліковним у сучасному світі. На 2022 рік передбачено більше коштів на виявлення та лікування онкологічних хвороб, а також збільшуємо тарифи, за якими Національна служба здоров’я оплачує медичні послуги лікарням, які лікують онкохворих дітей.
Крім того, в Україні вже доступні операції з трансплантації кісткового мозку. І це повністю безоплатно для сім’ї хворої дитини. З початку цього року вже здійснено 8 трансплантацій кісткового мозку дітям. За 2021 рік вдалося зробити 77 таких трансплантацій.