Що робити, якщо відмовили у вакцинації? Є різні причини, які спричинили подібну ситуацію. Серед них – відсутність декларації із сімейним лікарем, попереднє щеплення зроблене в іншому закладі, відсутність конкретної вакцини, через необхідність відкрити новий флакон, або ж низьку кількість охочих. У такому випадку можете вакцинуватися вакциною СoronaVac від Sinovac, яка містить 1 дозу у флаконі. А вже потім отримати другу дозу.
Якщо дані про вакцину не відображаються, трошки зачекайте. У застосунку “Дія” вони оновлюються. Якщо ні – то оновіть додаток. Якщо це не допомогло – напишіть в службу підтримки додатку. Про непрофесійну поведінку медичного персоналу варто сповістити заклад, де робите вакцинацію. Або ж звернутися до Міністерства охорони здоров’я.
Якщо не знаєте графік роботи пунктів щеплення, то можете їх перелік побачити на офіційному сайті. Це дозволить вам марно не втрачати час. Підліткам відмовляють у вакцинації вік яких до 12 років. Для цього потрібна письмова згода батьків або опікунів. А вже від 14 років можна самостійно відвідати пункт вакцинації та отримати щеплення. Дітей віком від 12 років щеплюють вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Інтервал між першою та другою дозою – 21-28 діб.
Щоб провакцинуватися організованим колективом варто подати поіменні списки працівників. Мобільна бригада виїжджає, якщо охочих більше ста людей. Для щеплення маломобільних груп населення використовують лише вакцини в однодозних флаконах. В Україні такою вакциною є CoronaVac від Sinovac Biotech. Так само цю вакцину можна використовувати і для бустерної дози.
Громадяни інших країн отримують щеплення за такою ж процедурою як і українці. Для іноземців та осіб без громадянства, які не мають дозвіл на постійне проживання в Україні, статус мігранта або людини, яка потребує додаткового захисту, вакцинація є безоплатною. Для іноземців, які перебувають на території країни тимчасово, заклади охорони здоров’я можуть встановлювати вартість проведення послуги з вакцинації. Сама вакцина від COVID-19 є безоплатною.