За вікном справжній мороз. Хочется залишатися в затишній, теплій домівці, та нікуди не виходити. Для того, щоб створити комфорт в оселі в зимовий період. українці споживають у півтора рази більше електроенергії, у порівнянні з іншими місяцями року.
Щоб місцеві жителі не переплачували за домашє тепло і затишок, постачальники дали декілька порад, як заощадити.
- По перше, удосконалити освітлення. Встановіть ощадливі LED-лампи замість старих. Вони довговічніше та споживають до 10 разів менше енергії;
- Надайте перевагу зональному освітленню: настільна лампа, бра чи торшер.
- Слідкуйте за станом джерел світла. Оскільки пил на лампах і плафонах може “поглинати” до 20 відсотків яскравості. І навпаки, чисті незашторені вікна на 5% зменшують потребу в додатковому освітленні.
Також не варто нехтувати простими правилами користування електроприладами. Щоб уникнути марних витрат, завжди вимикайте прилади з розетки, якими тривалий час не користуєтесь. Адже телевізор чи комп’ютер у режимі очікування продовжують споживати електроенергію.
- Кип’ятіть в електрочайнику не більше води, ніж потрібно зараз. А ще регулярно очищуйте чайник від накипу. Це допомагає підвищити його теплопровідність та зменшити енергоспоживання;
- Встановлюйте холодильник подалі від стін та джерел тепла. Інакше його перевитрати електроенергії можуть сягнути 30%.