Лікарі кожного дня рятують сотні людей з різними хворобами. Більшість з них втрачають кров, яку потрібно постійно відновлювати. На допомогу приходить донорський центр, котрий відвідують небайдужі, аби врятувати життя. З крові у закладі виготовляють незамінні ліки для хворих у найскладніших ситуаціях.
До закладу вже неодноразово приходили і приходять нині спортсмени, надзвичайники, поліціянти та всі небайдужі, які хочуть залишити свою частинку доброти. У центрі говорять, така процедура стане корисною не тільки для нужденного, а й для самого донора. Адже відбувається очищення та відновлення організму. Також – це постійний контроль здоров’я і мотивація до здорового способу життя. Донори за статистикою живуть на 5 років довше. На додаток, донор отримує два вихідні, згідно з законодавством України.
Донором може стати кожен, хто досяг повноліття. Проводити процедуру здачі крові можливо за відсутності у бажаючого жодних протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України. До їх переліку входять СНІД, ВІЛ-інфекція, сифіліс, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, туберкульоз, усі форми, хвороби крові. Перепоною для процедури стане повна відсутність слуху або мовлення, хвороби органів дихання. Лікарі радять не здавати кров у період вагітності. А також 1 рік після пологів і не менше 3-х місяців після закінчення лактації.
За три дні до здавання крові фахівці радять не приймати анальгетиків і аспірину. Алкоголь суворо заборонено за 48 годин до здавання крові. Також не можна вживати жирну, смажену, копчену, молочну їжу та соління. Все, що потрібно – виспатися та з’їсти легкий сніданок. Якщо відчули запаморочення, озноб, головний біль чи слабкість, варто утриматися від відвідування донорського центру.