Здійснити мрію та стати власником квартири. Люди роками відкладають заощадження на придбання нерухомості. А потім з легкістю витрачають накопичене на пропозицію “з перших рук” у забудовника, та часто стають жертвами шахраїв. Щоб застерегти українців від поганих наслідків спеціаліст з містобудування та архітектури Юрій Тацій оприлюднив алгоритм дій при купівлі квартири в новому будинку.
Спочатку потрібно визначитися, в якому будинку ви хочете купити квартиру. Після – з’ясуйте декілька юридичних нюансів: назву компанії замовника будівництва, забудовників, компанію управління активами, коли створили ці компанії, якими є розміри статутного фонду, хто їх засновники, які види діяльності вони мають право здійснювати. Детальну інформацію про кожну компанію ви можете знайти в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Не залишайте без уваги і відкриті джерела. Знайдіть детальну інформацію про забудовника, генпідрядника та фінансову установу. Ознайомтеся з їх репутацією, реалізованими проектами та можливою причетністю до будівельних скандалів.
Обов’язково перевірте чи приєднаний будинок до мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення. Ці умови повинні збігатися з проектом будівництва. Також ви маєте право вимагати від забудовника висновок експертизи проекту з додатками, де містяться основні зауваження щодо недоліків.
Дізнайтесь в Реєстрі будівельної діяльності чи введений будинок в експлуатацію та перевірте чи не скасована вона.
Завдяки такій перевірці ви зможете застерегти себе від шахраїв.