Виставка “Стежки на полотні”, яка відкрилася в Музеї “Літературне Придніпров’я”, третя за рахунком авторська експозиція «Центру позашкільної роботи № 1». Керівник гуртку вишивки Світлана Макаренко вважає такі зустрічі з глядачем своєрідним творчим звітом її, як майстра, та її вихованців. Експозиція розташувалася у двох залах. Перша – простора, більш сучасна, в ній представлені переважно великі роботи, які потребують розгляду не тільки зблизька, а і з далекої відстані. Оформлення другої кімнати нагадує домашній інтер’єр зі старовинними мотивами. Тут представлені більш мініатюрні роботи.
Взагалі, предметом для вишивання може стати все, що зроблено з тканини. Традиційно вишиваються подушки, рушники, серветки, сорочки. Сьогодні цей список поповнився настінними панно, елементами сучасного одягу, ялинковими іграшками, навіть книжками.
Натхнення і ідеї приходять переважно тоді, коли майстер знайомится з доробками своїх колег. І коли зустрічається дуже талановита робота, і хочеться показати її учням, Світлана Петрівна робить технічну розробку цієї вишивки, усім гуртком виконується копія – і таким чином в результаті діти мають змогу побачити ту роботу, яку майстер вважає дуже важливою для творчого розвитку юних вишивальниць.
А чи можливо винайти новий стежок? Світлана Петрівна каже, що ні. Відомо 200 видів стібків, і придумати щось нове неможливо. Але якщо наші пращури вишивали здебільшого символи, і обов’язково з місцевим колоритом, то сьогодні обрії вишивальниці обмежені лише її власним світоглядом