Челендж «випий 40 пігулок і подивися, що буде» сколихнув усю країну. Інцидент трапився в одному із ліцеїв Боярки, що на Київщині. Прямо під час перерви дві семикласниці випили величезну дозу таблеток. Внаслідок чого одна із них померла, інша опинилася в реанімації. Аналогічні випадки сталися в Умані, що на Черкащині, та в столиці. Двох дівчаток та 15-річного хлопця забрали з отруєнням. За однією із версій правоохоронців, напитися ліків підлітків підштовхнуло відео в соцмережі TikTok.
Наразі батьки почали бити тривогу та збирають підписи про заборону популярної соцмережі. Відповідна петиція зареєстрована на сайті Президента, станом на 23 лютого за неї проголосувало більше 1 000 українців. Проте психологи кажуть, що заборона соцмереж чи відібраний телефон не вбереже дітей від самогубств. Їх врятує лише батьківська увага.
Тому так важливо не уникати незручних тем. Якщо ви не говорите з дитиною про суїцид, це не означає, що його не існує.
Крім того, потрібно знайти баланс між соціальними мережами та природним життям.
Запам’ятайте, що бесіда — це вірне рішення у будь-якому питанні. Кожна дитина має пройти свій шлях, свої переживання, свою агресію і свою тривожність.
Варто зазначити, що після цих випадків, у Верховній Раді України зареєстрували два законопроекти, № 5122 і № 5123. Вони передбачають заборону продажу лікарських засобів дітям до 14 років. А також – адміністративну відповідальність за недотримання цієї заборони. Усіх порушників пропонують штрафувати на суму до 425 гривень, а у разі повторного порушення сума складатиме 1 190 гривень.