Почався сезон довгоочікуваних смаколиків, які наразі ми бачимо у більшості магазинів і на ринках. Тож чому потрібно прискіпливо обирати кавун перед купівлею?
При купівлі ягоди, треба пам’ятати, що нітрати, які можуть знаходитися у ній, провокують отруєння. Перші симптоми, як правило, з’являються через 4-6 годин після вживання кавуна. А саме: може підвищитися температура, з’явитися слабкість або головний біль, нудота та розлади травлення. Якщо ви стали себе погано почувати – негайно викличте лікаря.
Аби не отруїтися, при купівлі кавуну слід дотримуватися простих правил. По-перше, в жодному разі не купуйте ягоду на стихійних ринках, особливо ту, яка була вже розрізана. По-друге, перед вживанням ретельно промийте кавун під проточною водою і виріжте невеликий шматок серцевини. Далі – опустіть серцевину у склянку з водою і за кілька хвилин подивіться, чи не змінився колір рідини. Якщо вода змінила відтінок – краще такий кавун не куштувати.
Також варто пам’ятати, що ягоду не можна тримати у холодильнику більше, ніж один день.
Якщо ж ви раптом з’їли поганий кавун, то терміново викликайте “швидку”. До приїзду медиків – обов’язково прийміть сорбент.
https://www.otv.ua/kt6gwXCH0hk