“Катеринославська історія”, “Око за око”, “Червона рута”, “Український романсеро”. Це не просто різнобарв’я хитромудрих назв. Це картини з особливим баченням, сприйняттям життя, емоцій українського художника-постмодерніста сьогодення Олександра Висоцького.
27 лютого у Дніпропетровському художньому музеї представили його виставку. Олександр вже багато років мешкає у Німеччині. Проте не забуває про рідний край. В його творчості легко простежуються українські мотиви. Виставка під назвою “Український маратон” – третя персональна виставка митця у стінах дніпровського музею. Вона стала відображенням бачення Батьківщини з-за кордону.
Різноманітні техніки, стиль та тематика. Картини оживають с кожною секундою. Деякі полотна дещо схожі на комікси. А зображені люди не лише намальовані. Та не просто узагальнені образи українців. Вони живуть своїм життям, виходять за рамки в прямому та переносному сенсі. Варто тільки на мить зупинитися, і з натовпу вже виокремлюються і футболісти, і політичні діячі, і запорізькі козаки. Навіть ангели та ті, хто вирішив сховатися та залишитися непоміченим.
Представлені роботи автор умовно розділяє на три блоки. Від конкретики – образи мешканців Дніпра, до більш загального поняття – українці. Та найбільш обширний блок – психологічний портрет людини. Здебільшого, картини створювалися у Німеччині. А деяким з них більше 10 років.
Творче бачення художника не зупинилося на образотворчому мистецтві. Деякі композиції супроводжуються віршами поетів-класиків. Що стає своєрідним поєднанням емоційного словесного забарвлення з кольорами та зоровими образами. Вони повністю охоплюють увагу присутніх та ніби оживають перед очима людей, хто не зміг пройти повз них.
Відвідувачка виставки Ірина про художника раніше не чула, а дізналася про експозицію випадково. Та розповідає: особливо її вразили жіночі образи.
Ірина Кальянова також під великим враженням від виставки. За творчістю автора слідкує багато років. Деякі картини вона бачила і раніше. Проте не менш цікаво спостерігати настрої та зміну стилю художника крізь роки.
Творчій шлях Олександра Висоцького почався у дитинстві у Дніпрі, де він і народився. Та з тих пір його уява ніколи не спить. Він продовжує втілювати ідеї, надихатися образами звичайних людей з натовпу та наповнювати їх вічністю у своїх картинах. Тематика рідного краю, українського побуту, козацтва та не завжди позитивних історичних подій, створюють справжню палітру настроїв та емоцій “Українського маратону”.
Відвідати виставку можна до 14 березня у Дніпропетровському художньому музеї. Далі вона попрямує до Києва.
https://www.otv.ua/eFsqjfjTSlU