Символічне прощання із зимою та від’їдання смаколиками перед початком Великого посту. 24 лютого цього року розпочалася Масляна. Найголовніша традиція – випікання млинців. За давніх часів рецепти були особливістю кожної господині та передавалися з покоління в покоління. Зазвичай, готували головний атрибут свята з різними начинками та пригощали друзів та родичів.
В усі часи до свята готувалися і старі люди, і діти. Згідно з традиціями, Масляна починається в понеділок. А закінчується в неділю. Кожен день присвячений певному обряду і має власний зміст, назву та ритуал. Перший день називають “зустріч”. Другий – “загравання”. Третій – “ласунка”. Потім “розгуляй”, “тещині вечірки”, “посиденьки зовиці”. Та останній сьомий день – прощена неділя. В цей день прийнято просити пробачення у всіх, кого за минулий рік могли образити або поранити. Також прийнято ходити до церкви. Традиційно, завершенням святкування є спалювання солом’яного опудала. Воно символізує перехід від зими до весни. Та остаточне прощання з холодами.
Цього року Масляна завершиться 1 березня. Після чого розпочинається піст перед Великоднем, який цього року відзначатимуть 19 квітня. Триватиме він 6 тижнів.
https://www.otv.ua/-sungJkD38o