Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Доля Дніпропетровського будинку органної і камерної музики

4 лютого у прес-центрі “Громадська платформа” відбулась пресконференція на тему:

“Доля Дніпропетровського будинку органної і камерної музики”

Спікери:

  • Антон Чернета – директор, художній керівник Дніпропетровського будинку органної та камерної музики

Його хотіли залишити без “домівки” через суди, але “мирова угода” від суду залишила його в спокої. Зараз його доля потерпає від часу. Оскільки його прихисток руйнується. Все це про Будинок органної та камерної музики, який розташувався у стінах Свято-Миколаївського (Брянського) собору.

Як розповів директор закладу, Антон Чернета, ситуація з будівлею катастрофічна.

“Особливо зовні є небезпечні зони, які ми огородили. Будівля є нестійкою”, – сказав він.

Питання знаходиться на моніторингу обласної ради. На останньому засіданні вирішено створити тимчасову робочу групу. Вона допоможе вирішити, що робити далі: повертати стару будівлю у власність області та реконструювати чи рекомендувати будувати нову.

“В неї увійдуть представники облради, спеціалісти з питань культури, житлово-комунального господарства та майна. Та, звісно ж, представники Дніпропетровського будинку органної та камерної музики”, – прокоментував директор Будинку органної та камерної музики.

У серпні 2010 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду на 10 років між релігійною громадою Української православної церкви (УПЦ) та комунальним закладом Дніпропетровський будинок органної і камерної музики Дніпропетровьскої обласної ради. Будівля передана у власність общини (УПЦ) для проведення богослужінь за умови безперешкодного функціонування Будинку органної та камерної музики.

У 2011 році Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней запевнив громадськість, що УПЦ проводитиме богослужіння у нижній частині споруди, а орган залишиться у верхній частині, допоки у місті не побудують новий Будинок органної музики, куди зможуть перенести даний орган.

За інформацією Антона Чернети, перенесення органу за неофіційною вартістю потребує значних коштів та часу.

“Стосовно переносу органу і будівництва нової будівлі, вартість робіт оцінюється приблизно в 150 мільйонів гривень. Якщо говорити про реконструкцію будівлі, в якій він зараз знаходиться, ця цифра сягає майже 250 мільйонів. Ці цифри постійно можуть зростати. Через валютні коливання та плин часу. Відпадають великі шматки цегли, ліпнини.

Демонтаж та транспортування займуть біля двох тижнів. Чищення та монтаж органу біля семи тижнів. Інтонування та настройка на новому місці – може зайняти до 4 тижнів”, – додав Антон Чернета. 

Будинок органної та камерної музики знаходиться у постійному діалозі з настоятелем церкви. У разі, якщо спеціалісти вирішать зводити нову будівлю для органу, то Антон Чернета бажав би, аби вона розташувалась у театральній зоні у центрі Дніпра. Це дозволило би зручніше добиратися на концерти.

Він та його колектив не втрачають єдиної надії: ситуація має вирішуватися мирно, а унікальний інструмент має звучати на всі терени нашого рідного містечка.

Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ

З питань проведення прес-конференцій звертайтесь:
м. Дніпро, вул. Європейська, 15, 3 поверх;

Булавка Галіна Іллівна: 067-637-24-70;

Мітус Анна: 097-905-57-59; Або за адресою irt.channel@gmail.com

Поширити:
4 Лютого, 2020