Хрещення – одне з 12 православних свят, яке завершує період різдвяних празників. Як і будь-яке свято, Хрещення має низку своїх обрядів, прикмет і традиції. Найвідоміша та найдавніша з них – занурення в ополонку. Вважається, що найкращим часом для купання є ніч на 19 січня, коли священик після вечірньої служби освячує воду у водоймі. Однак занурюються люди не тільки вночі, роблять це протягом усього святкового дня. Та наскільки безпечним є така традиція та що про неї думають лікарі?
Внаслідок купання в ополонці людина може отримати переохолодження, через що можна захворіти на гайморит, отит та навіть пневмонію. Крім того, є великий ризик отримати ускладнення хронічних хвороб.
Та якщо ймовірні проблеми зі здоров’ям вас не лякають і ви з радістю 19 січня зануретесь у крижану воду, обов’язково після цього виконайте наступні правила.
Також медики наголошують: купатися необхідно у спеціальних для цього місцях. Бо саме біля них завжди чергують лікарі та карета швидкої. У випадку чого вони моментально нададуть необхідну допомогу.
Крім того, фахівці наполягають не вживати ані до, ані після занурення алкогольні напої.
Тож лікарі вкотре наполягають не випробовувати свій організм на міцність. Якщо все ж таки, втриматися від спокусливої крижаної води важко, необхідно пам’ятати прості речі: людина на момент занурення повинна бути повністю здоровою, не мати хронічних захворювань та мати вік, не більший за 50 років.
https://www.otv.ua/PwbdPRMoAOw