Дніпро, вул. Європейська 15, оф. 303
+38 (067) 005 3388

Етно-вихідний

На Дніпропетровщині пройшов “Петриківський дивоцвіт”

Танці, пісні, традиції та багато розваг. Ярмарок та масове гуляння. І все це у дусі українського колориту. Переконатися у цьому змогли майже 50 тисяч людей, які завітали цими вихідними на щорічний етнофестиваль “Петриківський дивоцвіт”, який цього року проходить вже дванадцятий раз.

Себе показати та на інших подивитися приїздять сюди із різних куточків Дніпропетровщини. Милі жіночки, ошатно вбрані у національні костюми, представляють Жовті Води. На фестивалі – з першого року його існування. Кожного разу готують щось особливе. Цьогоріч демонструють традиції українського весілля за всіма правилами та звичаями. Серед викупів, миття ніг та підіймання фати, звісно, наливають та пригощають.

Гарною сімейною традицією стало приїжджати на “Петриківський дивоцвіт” ще 8 років тому для дніпрянки Ірини. Товари не продає, пісні для публіки не співає. Проте, відпочиває душею у якості гостя. За стільки років жінка вже й не уявляє свого життя без вересневих етно-вихідних.

 

Вперше із Іриною на свято приїхала її двоюрідна сестра Ельвіра. Те, що побачила тут, запевняє жінка, закарбується в пам’яті на довго.

 

Серед різноманіття смаколиків, прикрас та хенд-мейду, майорить традиційний Петриківський розпис. Тут він – найпопулярніший елемент. Прикрашають ним не тільки посуд та одяг, а навіть себе. Марина – одна з тих, хто таку красу може намалювати будь-де на тілі. Найчастіше майстриню просять залишити малюнок на обличчі. Попитом, звичайно, користуються українські візерунки.

Та не Петриківським розписом єдиним багате було свято. Чим тільки не дивували умільці з усієї області, як тільки не привертали увагу відвідувачів. Серед кращих майстрів, безумно, творець ось цього, без перебільшення, шедевру. Це не ілюзія на ваших екранах, це дійсно хата із сала. Дісталася вона, до речі, дніпрянці Олені, яка приїхала на фестиваль вперше.

Близько п’ятої вечора гості фестивалю поступово наблизилися до головної сцени. І хоч протягом дня на ній виступали різні творчі колективи, людей побільшало тільки тоді, коли з колонок почувся голос гумориста Юрія Ткача.

За жартами промайнула не одна година, і до публіки таки вийшов довгоочікуваний гурт. Аби послухати пісні наживо, навколо сцени зібралося чимало людей. Кожен, звісно, намагався зайняти найліпше місце, утім, вдалося це лише одиницям.

Загалом, пройшов етно-вихідний досить вдало, навіть не дивлячись на дощ та дещо прохолодну погоду.

https://www.otv.ua/zhIipPe9hYs

Поширити:
23 Вересня, 2019