13 серпня у пресцентрі “Громадська платформа” відбулась пресконференція на тему:
“Диспансеризація. Актуальність та необхідність”
Спікери:
- Тетяна Молоткова – лікар-педіатр
Міністерство охорони здоров’я України відмінило обов’язкову диспансеризацію для школярів. Вже понад рік діти мають право не відвідувати лікарів без нагальної потреби. Які ризики несе цей закон пояснювала лікар-педіатр Тетяна Молоткова.
“Під диспансеризацією ми припускаємо огляд здорового дитячого населення з метою раннього виявлення патологічних станів, захворювань і факторів ризику, які можуть до цих станів привести” – зазначила Тетяна Молоткова – лікар-педіатр.
Тобто, якщо мова йде про повну відмову від диспансеризації, то відразу виникає питання – як своєчасно допомагати дітям, які не знають про свої діагнози.
“Даний наказ передбачає, що батьки самі, своєчасно з метою профілактики відвідуватимуть лікарів в зручному їм графіку” – наголосила лікар.
Утім, за словами Тетяни, більшість батьків прийняли цей закон за полегшення. Тепер їм не треба брати відпустки чи вихідні, аби відвезти дитину на медогляд. Однак, саме така, у деякій мірі, недбалість може зіграти злий жарт.
Тож, лікар рекомендує: попри офіційну відміну диспансеризації, попри небажання стояти у нескінченних чергах поліклінік, бодай раз на рік чи два обов’язково відводити дитину на плановий огляд.
Повну версію прес-конференції дивіться за посиланням на нашому youtube каналі та у випусках новин на телеканалі ОТВ
Булавка Галина Іллівна: 067-637-24-70; Мітус Анна: 097-905-57-59; Або за адресою irt.channel@gmail.com