Пакети з поліетилену купуються в магазинах, вони накопичуються в оселях, а згодом опиняються на звалищах. Звідти їх розносить вітер і вони потрапляють у ґрунт та водойми.
Спеціалісти зазначають, що сам по собі поліетилен не шкідливий для людей, небезпеку можуть нести неякісні домішки та стабілізатори, які використовують при його виробництві. Також шкідлива невірна утилізація полімеру.
Спалювати ж будь-який пластик небезпечно. Ось що відбувається, якщо його підпалити.
При горінні виділяються токсичні речовини, у тому числі, свинець, а також діоксини. Вони негативно впливають на здоров’я людини і призводять до виникнення захворювань. А вуглекислий газ руйнує озоновий шар планети.
Експерти зазначають, що поліетилен можливо переробити і використовувати повторно. Але для цього потрібно, щоб люди почали сортувати сміття.
Замінити ж поліетиленові пакети також реально. У мережах супермаркетів по місту вже почали з’являтись так звані «екопакети».
Також на заміну можна використовувати бумажні пакети та тканеві сумки. Усі ці матеріали швидше розкладаються в природі та менш негативно впливають на навколишнє середовище.
Більшість опитаних нами дніпрян зазначила, що вважають поліетилен шкідливим и намагаються замінити у вжитку пакети на сумки з природніх матеріалів. Проте, вони не бачать реальних кроків влади для боротьби з цією проблемою. Дехто ж вважає, що питання не в самому поліетилені, а в людях, що не перестають смітити.
Зважаючи на сказане, основною проблемою є не стільки поліетилен, скільки неможливість його переробити, невірна утилізація, а також людський фактор.